Domov mládeže SŠ řemesel a Odborného učiliště

Domov mládeže SŠ řemesel a Odborného učiliště

Náš domov mládeže je zasazen do nádherné přírodní scenérie Jesenicka v Lipové-lázních. Slouží především pro žáky, kteří u nás studují a jsou ze vzdálenějších míst. Na DM máme ubytované i žáky se zdravotním znevýhodněním. Těmto žákům jsme schopni přizpůsobit podmínky i režim kvalifikovanými pracovníky.

Výhodou ubytování je, že domov mládeže je propojen chodbou se školou. Žáci jsou ubytovaní na pokojích, které jsou dvoulůžkové a třílůžkové. Sousedící dva pokoje mají vždy společné WC a sprchový kout. V každém patře je k dispozici kuchyňská linka vybavená mikrovlnnou troubou, varnou konvicí a lednicí.

Prioritou vychovatelů je především dobrá a pohodová atmosféra pro všechny ubytované žáky.

Ubytovaní žáci mají možnost si vybrat z mnoha aktivit, na kterých se podílí profesionální kolektiv vychovatelů ve spolupráci s ubytovanými žáky. Není zapomenuto ani na relaxačně pohybovou činnost ubytovaných žáků. K tomu slouží klubovny vybavené televizí a počítači s možností připojení na Wifi, mají také možnost zapůjčení notebooků.

Naši ubytovaní žáci si mohou vybrat z nabídky kroužků na DM - taneční, výtvarný, hudební a sportovní. Výhodou je, že DM má vlastní tělocvičnu, skvěle vybavenou posilovnu, venkovní hřiště a nově zbudovanou relaxační místnost. Ve volném čase mohou také užívat šipky, fotbálek, malý kulečník, stolní tenis, společenské hry.

V nabídce aktivit jsou také turistické výlety, návštěvy kina, krytého bazénu, besedy, kulturní a sportovní akce. V zimě jezdíme na lyže a chodíme bruslit na zimní stadion v Jeseníku. Vše je na bázi dobrovolnosti ubytovaných žáků.

Žáci mají také občas možnost brigád.

Důležitým faktorem v rámci naší práce s mládeží je vždy úzká spolupráce s rodiči a zákonnými zástupci.

Momentální platba za ubytování je 45,- Kč za noc. Platí se předem vždy do konce předešlého měsíce. Činnost DM lze sledovat na našich webových stránkách.

Miroslav Macko
vedoucí vychovatel