Výchovné poradenství

Výchovná poradkyně

• Provádí metodickou a informační činnost pro učitele, žáky a jejich rodiče.
  • Spolupracuje s PPP, SPC.
  • Spolupracuje s ÚP, OSPOD, PČR, firmami.
  • Podílí se na řešení problémů ve škole.
  • Organizuje individuální porady a konzultace pro žáky a rodiče.

Za výchovným poradcem byste měli zajít, když…

• Máte problémy se zvládáním učiva.
  • Máte pocit, že pracujete v časovém stresu, z něhož vyplývají vaše neúspěchy ve škole.
  • Necítíte se dobře ve své třídě, máte obavy ze šikany.
  • Vaše rodinné zázemí vám neposkytuje podmínky pro přípravu do školy.
  • Plýtváte svým volným časem, vaši přátelé vás odrazují od docházky do školy a učení, propadáte závislostem (alkohol, drogy, automaty, hry….).
  • Nemáte vůbec žádnou motivaci studovat tuto školu, chcete si zvolit jiný učební obor.
  • Hledáte další uplatnění po absolvování naší školy.

Legislativa

• Zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, v platném znění.
  • Vyhláška č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních.
  • Vyhláška č. 27/2016 Sb. ve znění novely č. 270/2017 Sb. o vzdělávání dětí, žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami a dětí, žáků a studentů mimořádně nadaných.

Mgr. Pavla Tovaryšová
telefon: +420 584 459 339, +420 608 404 866
konzultační hodiny: úterý 7:30 – 8:30 (nebo kdykoliv po domluvě)
konzultační místo: budova A, dveře č. 650